מחשבון ביוץ - איתור זמן הביוץ ואיך להשתמש

אז כדי להיכנס להיריון (או שלא להיכנס) חייבים לדעת דבר אחד. וזה מתי את מבייצת. אז לאחר שלמדנו כיצד לחשב את הביוץ, הגיע הזמן גם לפנות מקום למחשבון שיעזור לנו בחישוב המייגע. מה שעושה המחשבון הוא בודק מה תאריך הווסת האחרון שלכן, ובהתאם לאורך המחזור הממוצע שלכן, מחשב מתי הביוץ הקרוב. החישוב נעשה פשוט ביחס לתאריך סיום המחזור, כאשר לרוב יופחת ממנו 14 יום. רק בואי לא נשכח דבר אחד חשוב. ישנם שלושה ימים לפני כן שהם הימים המיועדים לכניסה להריון. לכן, במידה ואת מעוניינת להיכנס להיריון, אלה הימים שלך. בנוסף לכך, אני ממליצה לקרוא את המאמר על שלבי הביוץ בכדי להבין מה אנחנו עוברות בתקופות מחזוריות אלה. הגוף שלנו זה דבר נפלא.

חישוב הביוץ

איך להשתמש במחשבון?

בחלק התחתון של המחשבון ישנם שני שדות למילוי:
היום הראשון של המחזור האחרון First Day of Last Period  – כאן נקיש את תאריך היום הראשון של הווסת האחרונה אותה עברנו. מדובר בעצם ביום הראשון שראינו את סימן הדם הראשון, ובהתאם לזה המחשבון גם יעזר בחישוב יום הביוץ.
אורך זמן מחזור ממוצע שמתרחש אצלי בדרך כלל(Normal Menstrual Cylce Length) – כאן אנחנו צריכות קצת לאמץ את הראש ולנסות להיזכר מה בדר"כ האורך של המחזור שלנו. במידה והמחזור שלו די לא סדיר, נחשב את הממוצע של מס' מחזורים כדי להעריך את הסיכוי הגדול ביותר לביוץ. כדי לדעת כיצד לחשב את הממוצע ניתן להיכנס למאמר שכתבתי "כיצד לחשב את הביוץ". בדר"כ אורכו הממוצע של המחזור החודשי הוא 28.
אגב, ובלי לבלבל רק לזכור בנוגע לאורכו הממוצע של השלב הלוטאלי – מדובר באותו שלב קבוע שמתרחש בחלקו האחרון של המחזור ובעצם מתחיל בביוץ, ומסתיים בסיום המחזור, יום לפני תחילת הווסת הבאה. לרוב אורכו של שלב זה הוא 14 יום. ולכן המחשבון מכניס ערך זה אוטומטית, מה שכן, בהמשך נוכל גם לכן להחליט ולהזין את ערך זה, במידה ואצלכן השלב הלוטאלי שונה מהרגיל.
אז זה הכל, לאחר שתכניסו את שני השדות ותקישו SUBMIT, יקפוץ חלון שבתחתיתו יהיה כתוב את התוצאות (Results) ושם בתאריך המשוער לכניסה להריון (estimated conseption date) רשום התאריך שהוא גם תאריך משוער לכניסה להריון וגם תאריך משוער ליום הביוץ.
האם אתם מנסים להיכנס להיריון? אז כדאי שתתחילו לפעול יום אחד לפני ובימים העוקבים מיד לאחר תאריך זה! בהצלחה! ואוהבים! ואל תשכחו לחפש אחרי "ילדינו" מדי פעם כדי לדעת מה קורה איתנו 🙂

מחשבון הביוץ